PILNE: Jest pierwszy horror produkcji TVP. Miejsce akcji: Polska bez PiS, w roli głównej: Michał Rachoń

Fot. vod.tvp.pl
Polacy! Zapomnijcie o Netflixie, porzućcie HBO Go, przestańcie płacić za bilety do kina. Wczoraj TVP wyemitowało pierwszy horror własnej produkcji. Znakomity obraz wyświetlono w TVP Info, a główną rolę męską zagrał z wdziękiem i swadą Michał Rachoń.


Horror nazywa się „Polska bez PiS”.

– Cała ekipa programu „Minęła 20” wspięła się na wyżyny kunsztu. Wspaniała robota, muszę bardzo wszystkich pochwalić – ocenia zespół filmowy Jacek Kurski, który wziął produkcję pod swe opiekuńcze skrzydła.

O czym opowiada film z Rachoniem w roli głównej? To dystopijna wizja nędzy, braku chleba i rozpaczy wyzierającej z dziecięcych oczu. Wszystko to stanie się udziałem polskich rodzin, jeśli te – zaślepione billboardami Koalicji Obywatelskiej, programem Lewicy Razem czy uśmiechem Roberta Biedronia – postąpią głupio i nie zagłosują na PiS.

Katastroficzny obraz opiera się na prostym założeniu: PiS traci władzę, a każda polska rodzina w mgnieniu oka biednieje. W produkcji TVP pada nawet konkretna kwota: 124 000 zł. Tyle ma wyparować z portfela przeciętnej polskiej rodziny z dwójką dzieci w ciągu 4 lat.
Tak właśnie będzie, jeśli nowa władza – niezależnie od tego, kto ją obejmie – natychmiast wykona kilka prostych ruchów. Wystarczy zlikwidować 500+, wstrzymać inne świadczenia dla dzieci i emerytów oraz jednym pstryknięciem palców wprowadzić walutę euro.

Część krytyków filmowych zarzuca TVP, że pomysł jest nierealistyczny. Euro nie da się wprowadzić od tak, na poczekaniu (przedtem Polska musiałaby przejść długą procedurę, a zresztą prezes NBP zapowiedział, że za swojej kadencji do tego nie dopuści). A co do 500+, na całej polskiej scenie politycznej już chyba tylko Korwin serio chce je wycofać.


Większość jest jednak zgodna, że te drobne nieścisłości nie rzutują na końcowy efekt, który produkcja odciska w sercu widzów.

Bo to ma być śmiała artystyczna wizja, a nie jakaś tam telewizja informacyjna.

To jest ASZdziennik. Cytaty zostały zmyślone, ale wyliczenia TVP Info naprawdę pojawiły się w TVP Info.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...