PILNE: Ojciec Tadeusz R. zatrzymany za obrazę uczuć religijnych. Miał w radiu różaniec z księdzem pedofilem

Toruńska policja zatrzymała nad ranem osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji Matki Boskiej – poinformował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Ojciec Tadeusz R. epatował w swoim radiu różańcem z księdzem skazanym za molestowanie dziewczynek.


– Osoba ta była typowana już od kilku piątkowych różańców odmawianych przez księdza z Tylawy – przyznał szef MSWiA. – Jeszcze dziś zostaną postawione jej zarzuty z art. 196 kodeksu karnego.

Jak ustalił ASZdziennik, w środę rano policjanci weszli do rozgłośni ojca Tadeusza R i zabezpieczyli kilkanaście godzin obrazoburczych nagrań.

Właściciel rozgłośni umieścił w swoim czasie antenowym różaniec z duchownym, który pomimo skazania za molestowanie dzieci nadal pozostaje księdzem. Prokuratura uznała to za bluźnierstwo, za które grożą w Polsce dwa lata więzienia.

– Każdy, kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch –przypomniał minister Joachim Brudziński.

W ocenie biegłych, umieszczanie w miejscach publicznych różańca z krzyżem i słowami o Matce Boskiej w otoczeniu księdza skazanego za molestowanie dzieci jednoznacznie spełnia przesłanki art 196 KK.

W przeciwieństwie do sądu, który w 2004 roku skazał księdza za molestowanie, nie wszyscy są jednak przekonani co do winy księdza z Tylawy i zasadności zatrzymania ojca Tadeusza R.

– Ksiądz z Tylawy wcale różańca nie odmawiał, tak sobie tylko ciumkał, a Trójcy Świętej to się podobało – ocenił poseł Stanisław Piotrowicz.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...