Szok Polaka w UK. Chciał brexitu, ale odkrył, że Polakom w UK to zaszkodzi. No i nie chce już brexitu

Fot. Twitter/NotesfFromPoland/123rf.com
Ofiarą wyjątkowo słabego researchu padł jeden z Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był zwolennikiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale właśnie zmienił zdanie. Bo nikt mu nie powiedział, że brexit zaszkodzi Polakom pracującym w Wielkiej Brytanii.


Damian Wawrzyniak to były zwolennik brexitu, znany szef kuchni i właściciel kilku restauracji w Wielkiej Brytanii. Właśnie napisał o nim "Guardian", bo Wawrzyniak troszkę zmienił swoje stanowisko wobec brexitu.

Wawrzyniak bardzo nie chce już brexitu.– Popierałem brexit, bo myślałem, że dzięki temu restauracje będą miały lepszy dostęp do lokalnych produktów – tłumaczy Wawrzyniak w rozmowie z "Guardianem".

Szef kuchni nie przewidział, że wyjście wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej utrudni życiem obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym w Wielkiej Brytanii. W tym także Polakom.

– Nie sądzę, żeby brexit się opłacał – powiedział "Guardianowi" Wawrzyniak po tym, gdy odkrył, że gdy Wielka Brytania znajdzie się poza granicami Unii Europejskiej, także i on, jako obywatel Unii Europejskiej, znajdzie się poza granicami Unii Europejskiej.

Damian Wawrzyniak, dotychczasowy nieświadomy zwolennik utrudnienia Polakom pobytu w kraju, który nie będzie częścią Unii Europejskiej, utworzył więc petycję do brytyjskiego MSW, by rząd UK ułatwił Polakom uzyskiwanie zezwoleń na pobyt w kraju, który nie będzie już częścią Unii Europejskiej.

Jak na razie podpisało ją 7 tysięcy osób.

Część z nich była oburzona, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznacza wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

To jest ASZdziennik, ale polski kucharz z UK nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...