Atrakcja w kurii na Noc Muzeów. Będzie można samemu zatuszować przypadek pedofilii

Fot. 123rf.com
To może być najpopularniejsza atrakcja podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Jedna z kurii w Polsce postanowiła wykorzystać moment i odpowiedzieć na zainteresowanie, które pojawiło się po filmie braci Sekielskich. Dlatego w Noc Muzeów otwiera swe podwoje dla wszystkich zainteresowanych kryciem pedofilii w Kościele.


Nie wszyscy arcybiskupi, w tym m.in. Sławoj Leszek Głódź, mieli czas, by obejrzeć film Sekielskich. W pocie czoła opracowywali wtedy program dla zwiedzających.

Kuria postanowiła zainaugurować swój udział w Nocy Muzeum z prawdziwym przytupem. Wszystkich gości czeka moc atrakcji: będzie można między innymi samemu przenieść kapłana do innej parafii albo zobaczyć makietę Domu Księdza Emeryta i obrać jabłuszko księdzu kanonikowi.

Odbędą się też ciekawe warsztaty „Ubolewanie, smutek i łączenie się w myśli i modlitwie”, na których chętni nauczą się deklarować współczucie dla ofiar pedofilii tak, żeby wszyscy czuli, że tak naprawdę mają je gdzieś.

Mimo, że kuria to nie galeria, w Noc Muzeum także i tam nie obędzie się bez odrobiny sztuki. Zwiedzający będą mogli obejrzeć film pokazujący ognisko, w którym właśnie przypadkowo spłonęły pisemne dowody na krycie pedofilii przez kościelne władze. Obrazowi towarzyszy instalacja artystyczna – kupka popiołów ułożona w napis „ups”.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, inicjatywę kurii obserwują liczni hierarchowie z innych ośrodków. Możliwe, że w przyszłym roku podejmą ją archidiecezje w całym kraju.

Chyba że frekwencja nie dopisze, bo wszyscy zwiedzający powiedzą, że byle gdzie nie chodzą.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...