ZAiKS alarmuje. Do 2020 roku zabraknie juwenaliów dla wszystkich zespołów electropopowych z Polski

Fot. 123rf.com
Eksperci z ZAiKS alarmują, że do 2020 roku skończą się sloty na juwenaliach dla wszystkich electropopowych damsko-męskich duetów i zespołów z Polski. Ponad 786 tys. klonów Rebeki i KAMP! jest zagrożonych koncertami na dniach miasta i dożynkach.


Przypomnijmy, że na Spotify w każdej minucie trafia 8,5 godziny electropopu wyprodukowanego w Polsce. Połowa to single The Dumplings, EP-ki Oxford Drama i featuringi Xxanaxxu, ale resztę stanowią debiutanci, w notkach prasowych opisywani jako nowe nadzieje z szansą na podbój SXSW i Melta.

– Liczba ta będzie tylko rosnąć – czytamy w raporcie ZAiKS, do którego dotarł ASZdziennik. – Według naszych szacunków, do 2035 roku co drugi Polak będzie stanowił połowę damsko-męskiego duetu electropopowego.

ZAiKS ostrzega, że nawet line-upy dużych festiwali nie będą w stanie zapewnić slotów wszystkim młodym zdolnym muzykom zafascynowanych The Knife, Robyn, Grimes czy Cut Copy.

"O ile festiwale nadal będą walczyć o booking Coalsów, to już ponad połowa zespołów z katalogu Warner Music Poland mocno odczuje niedobór scen. Dla niektórych może ich zwyczajnie zabraknąć" – czytamy w raporcie.

– Już teraz trzy czwarte naszych planów na trasę koncertową to juwenalia – załamuje ręce jeden z damsko-męskich duetów electropowych, zastrzegający anonimowość, ale i tak nie odróżnilibyście go od 54 projektów, które właśnie wrzuciły swój pierwszy kawałek na SoundClouda.

Zespoły apelują do samorządów studenckich z największych polskich uczelni o uwolnienie slotów na rzecz electropopu. W przeciwnym razie, będą musieli eksperymentować.

Niestety, UW, UJ, UWM i inne największe uczelnie w Polsce mają w tej sprawie związane ręce.

Dożywotni etat na ich scenach mają już Strachy na Lachy, Kult i Farben Lehre.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...