PILNE: PiS ukarał Ryszarda Legutkę. Przeniesie go do innej listy wyborczej

Fot. Wikimedia Commons / Katarzyna Czerwińska
Ostra reakcja Jarosława Kaczyńskiego na skandaliczną wypowiedź Ryszarda Legutko. Europoseł jeszcze dziś będzie przeniesiony na inną listę wyborczą – poinformował zarząd partii.


– Ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 tam do 17 lat. To przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia – powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Legutko.

Na skandaliczną wypowiedź europosła natychmiast zareagowały władze PiS. Jak poinformował prezes Jarosław Kaczyński, Ryszard Legutko będzie srogo ukarany.

– W PiS nie ma miejsca dla osób, które twierdzą, że gwałt na 12-latku to nie pedofilia – zagrzmiał na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. – W najbliższych wyborach do europarlamentu Legutko wystartuje z innego okręgu i miejsca na liście.

Jarosław Kaczyński podkreślił jednocześnie, że przyzwolenie na zachowanie posła Legutki to wina tylko i wyłącznie poprzednich władz, a dystrybucję wiadomości o wypowiedzi europosła określił mianem "ataku na partię". Przypomniał, że prof. Legutko urodził się w 1949 roku, gdy Polską nie rządził jeszcze PiS.

W PiS duże wątpliwości, czy to aby na pewno przypadek, że Legutko ujawnił się ze swoim dzbaństwem akurat przed zbliżającymi się wyborami do europarlamentu.

Europoseł trafił już pod opiekę tymczasowego Domu Europosła Emeryta. Pozostanie tam do końca obecnej kadencji.

– Pośle Ryszardzie, sondaże przyniosłam – powitała go od progu jedna z pracownic sztabu wyborczego PiS.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Oprócz cytatu Ryszarda Legutko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...