Dramat biskupów. Papież wysyła do Polski speca od walki z pedofilią i co teraz będzie?

Fot. WikiMedia Commons / domena publiczna
To może być koniec złotej epoki księży, którzy lubią molestować dzieci, i biskupów, którzy lubią patrzeć na to przez palce. Wygląda na to, że na film braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu” zwróciły uwagę nie tylko miliony ludzi w Polsce, ale też jeden człowiek w Rzymie. I że ten ostatni postanowił podjąć stosowne kroki.


Właśnie potwierdzono, że papież Franciszek wyśle do Polski swojego głównego specjalistę od walki z pedofilią, abpa Charlesa Sciclunę. To taki niepozorny starszy pan, który jakiś czas temu pojechał do Chile i kiedy napisał raport o pedofilii w tamtejszym Kościele, wszyscy chilijscy biskupi nie mieli innego wyjścia jak złożyć na ręce papieża dymisje.

No to co to dopiero będzie u nas.

Scicluna jest też autorem takich stwierdzeń jak to, że “biskupi służą ludziom, nie stoją ponad prawem, a jeśli kogoś skrzywdzą, powinni zostać oskarżeni i poddani takim procedurom, jak wszyscy inni”. Kontrowersyjne! Co na to polscy hierarchowie?

Zapytaliśmy.

– Mamy za mało czasu, żeby przygotować się na taki szok cywilizacyjny – mówi ASZdziennikowi jeden z biskupów proszący o anonimowość. – Może gdyby przyjechał za 10 lat. Albo lepiej 20.

Kolejny twierdzi z kolei, że najlepiej, żeby Scicluna nie przyjeżdżał wcale, bo już my tu w Polsce wiemy, jaka jest rola biskupów, a nie że tam jakieś służenie.

Także inni dostojnicy rozmyślają o zbliżającym się przyjeździe gościa ze Stolicy Apostolskiej. Swoją strategię na to trudne spotkanie zdradził już abp Sławoj Leszek Głódź. W ogóle na nie nie przyjdzie, bo, jak oświadczył:

– Ja z byle kim nie rozmawiam.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na wieść o przybyciu papieskiego eksperta ds. walki z pedofilią z ulgą odetchnął natomiast rząd.

Bo teraz oddał robotę specjalistom z Watykanu i już sam nie będzie musiał nic robić z tym, że jacyś pedofile w sutannach krzywdzili dzieci.

To jest ASZdziennik. Papież naprawdę przysyła do Polski specjalistę od walki z pedofilią. Cytaty z polskich biskupów zostały zmyślone. Cytat ze Scicluny nie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...