Kościół usuwa pomnik w Licheniu. Trafi pod opiekę Domu Pomników Emerytów

Fot. Wikimedia Commons
Jest reakcja polskiej prowincji marianów na film "Tylko nie mów nikomu". Monument z księdzem Eugeniuszem Makulskim ma jeszcze dziś zniknąć sprzed bazyliki w Licheniu. Będzie przeniesiony do Domu Pomników Emerytów.


– Monument księdza Eugeniusza Makulskiego został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności pomnikowej – zapewnił przedstawiciel sanktuarium w Licheniu.

Pomnik trafi do jednego z Domów Pomnika Emeryta w Wielkopolsce, gdzie będzie mu zapewnione godne pomnikowanie i stała opieka konserwatora, z dala od natrętnych oczu zwiedzających.

– Opiekunowie odgonią od pomników gołębie i media, by w spokoju mogły doczekać lepszych czasów – poinformowali duchowni.

Przypomnijmy, że Dom Pomnika Emeryta to nowa instytucja, która powstała w odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane m.in. przez pomnik w Licheniu i znany duży monument z Gdańska.

Do placówek na terenie całego kraju trafią wszystkie pomniki, obrazy, rzeźby i witraże, które po filmie Sekielskiego wypadałoby gdzieś schować, a których rozbiórka byłaby uznana za atak na Kościół.

Bo przecież pomnikiem jest się na całe życie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...