Harry Potter i Avengers na maturze. Tylko 30% uczniów poprawnie napisało 'Quidditch' i 'Ebony Maw'

Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Dzisiaj o 9:00 rano odbyła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Pojawiły się na niej zadania ze współczesnych tekstów kultury - Harry'ego Pottera i Avengersów. To nie oznacza jednak, że uczniom poszło lepiej.


Wprost przeciwnie. Największe problemy sprawiło polecenie napisania listu z prośbą o przyjęcie do Hogwartu oraz rozprawka na temat "Czyje podejście do ustawy regulującej działania superbohaterów są ci bliższe - Kapitana Ameryki czy Iron Mana? Odpowiedź uzasadnij".

Okazało się też, że uczniowie, mimo pozornej znajomości Harry'ego Pottera i uniwersum Marvela mają problemy z poprawnym zapisaniem takich nazw jak "Quidditch" czy "Ebony Maw". A jedynie 1 maturzysta na 100 prawidłowo przetłumaczył "Wywar Dekompresyjny" jako "Deflating Draught".

– Myślałem, że dobrze znam komiksy i MCU, ale poległem na rozwinięciu skrótu S.H.I.E.L.D. – mówi Maciek. – Zapomniałem, że to akronim od "Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division".

Jak donosi ASZdziennik, na egzaminie rozszerzonym ma być jeszcze trudniej. Podobno pojawią się pytania z DC, m.in. z filmowej "Ligi Sprawiedliwości".

– Rany, przecież wszyscy to wyparli z pamięci! – denerwują się maturzyści.

To jest ASZdziennik, ale na maturze z angielskiego naprawdę pojawił się Harry Potter i Avengersi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...