Sukces maturzystki na polskim. Nie podszedł jej temat i wymyśliła 86 nowych wulgaryzmów

Fot. 123rf.com
Komplet punktów na maturze z języka polskiego dostała 18-letnia Laura z Mławy – dowiaduje się ASZdziennik. Wybitna maturzystka po przeczytaniu tematu rozprawki o "Dziadach" wymyśliła 86 nieznanych dotąd w polszczyźnie wulgaryzmów.


Dotychczas w Radzie Języka Polskiego pokutował mit, że w języku polskim istnieje zaledwie pięć podstawowych wulgaryzmów, a reszta to jedynie ich pochodne.

Tak było do chwili, gdy grupa niezidentyfikowanych jeszcze autorów arkusza maturalnego z CKE postanowiła dodać do tegorocznych egzaminów temat rozprawki o "Dziadach", zamiast o "Weselu", na które tak bardzo liczyła 18-latka.

I wtedy okazało się, że na "ch*jach", "je*aniu" i "k*rwach" bogaty świat polskiego słownictwa obscenicznego się nie kończy.

– Już w pierwszej minucie Laura w imieniu uczniów z całego kraju, którzy liczyli bardziej na Wyspiańskiego, dodała do słowników języka polskiego 23 nieznanych dotąd wulgaryzmów, związków frazeologicznych, epitetów, przekleństw, wyzwisk i odzywek, które brzmią wyjątkowo obraźliwie – przyznał z uznaniem prof. Jerzy Bralczyk.

O Laurę biją się już wydziały języka polskiego na uniwersytetach z całego kraju. 18-latka przyznaje, że do tej pory wolała raczej fizykę i matematykę i myślała o studiowaniu na politechnice, ale rozważy zmianę planów zawodowych.

Twierdzi, że rozważa dopisanie kolejnych 86 nowych wulgaryzmów zaraz po oficjalnym ogłoszeniu wyników matur.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...