6 zdań o polskim Kościele, które w normalnym kraju byłyby normalne, ale w Polsce podpaliły Polskę

Fot. screen ze strony YouTube.com
To miało być zwykłe występienie przed wykładem Donalda Tuska. Leszek Jażdżewski zawarł w nim kilka uwag, w tym kilka dotyczących polskiego kościoła hierarchicznego. Coś, co jednak miało być tylko początkiem dyskusji, wprawiło kraj - rektora UW, Episkopat, prezydent Gdańska, ministra Gowina - w szok i niedowierzanie. Zupełnie jakby nikt tych zdań nie przeczytał. Dlatego je przytaczamy.


Oto 6 zdań o polskim Kościele hierarchicznym, które w normalnym kraju byłyby normalne, ale Polska nie zawsze jest normalna. I najwyraźniej to lubi.

1. Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, żeby sprawować funkcję sumienia narodu.

2. Ten kto szuka transcendencji i absolutu w kościele będzie zawiedziony.

3. Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej.

4. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny.

5. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa.

6. Gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany to przez tych, którzy krzyża używają jak pałki, do tego, żeby zaganiać pokorne owieczki do zagrody.

Jak wszyscy wiemy, szczególnie w Polsce, gdzie kościół nikogo nie wyklucza, nie oddaje pokłonów władzy, przyjmuje uchodźców i jest pierwszym mścicielem na księżach pedofilach - takie zdania to szatańskie nadużycie, które wymaga ostrych działań.

Na przykład wiele osób mogłoby przejrzeć na oczy.

To jest ASZdziennik, ale żaden cytat nie został zmyślony.

Tuż po zdaniach o kościele padły te słowa o "świni w błocie", które w normalnym kraju zostałyby odebrane jako krytyka dyskusji z osobami pokroju Krystyny Pawłowicz, ale mamy Polskę i wiele osób uwierzyło, że to o Kościele.

Dziś agendę tematów dnia układają nam dziś cyniczni wrogowie nowoczesności, czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami, będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków.

Ale rywalizacja na inwektywy i na negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry.


To znów jest ASZdziennik, ale żaden cytat nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...