Miły gest Żulczyka. Napisał rasistom i homofobom komentarz, który powinni słyszeć wszędzie

Fot. Facebook/Jakub Żulczyk
Pisarz Jakub Żulczyk ma na swoim koncie liczne sukcesy – wydał kilka książek, współtworzył “Ślepnąc od świateł” HBO, a od niedawna pełni roli ambasadora napoju gazowanego Bitter Lemon. Ostatnio do tej gamy triumfów dołączył kolejny: komentarz, w którym przekazał rasistom i homofobom na swoim FB dokładnie to, co powinno im się mówić w każdym innym miejscu internetu.


Zaczęło się od tego, że Żulczyk pochwalił u siebie rapera Żabsona:

Co prawda zapomniał przy tym o raperach, którzy potępiali rasizm już dawniej. Bisz czy Vienio grali gościnnie na Dniach Solidarności z Uchodźcami, raper Sobota ma czarnoskórą dziewczynę i ostro opieprzył wszystkich, którzy pozwalali sobie wobec niej na rasistowskie teksty, a donGURALesko też jest z ciemnoskórą Polką i nie kryje, że brzydzi go rasizm, antysemityzm czy nienawiść wobec uchodźców.

(Ale spoko, Jakub, nie przejmuj się. Żabsonowi też się należała ta pochwała.)

Niestety, krótki post pisarza o tym, że rasizm i homofobia nie są okej, bardzo uraził rasistów i homofobów. Gdzie teraz się podzieją, biedne niewiniątka? Kto ich przygarnie, utuli, zbije piątkę za kolejny tekst w stylu “nie mam nic do czarnych, ale…”?

No to Żulczyk stwierdził, że na pewno nie on. I wyjaśnił tak, żeby dotarło:
Jak to mówią: w końcu jakiemuś pisarzowi w Polsce przeszło to przez gardło – j*bać rasizm i homofobię. Piona, Jakub.

A może raczej: świetna robota, panie ambasadorze ;)
To jest ASZdziennik. Żaden z postów Żulczyka nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...