Najbardziej dołujący wywiad roku. Tych 7 cytatów z Danuty Wałęsy o jej związku z Lechem złamie wam serce

Fot. Newsweek, 17-18/2019
Na początek ważne ostrzeżenie. Jeśli jesteście przed ślubem albo krótko po nim i nadal macie serce pełne wiary, odwagi i miłości – nie czytajcie, co Danuta Wałęsa mówi o tym, jak wygląda jej życie w niemal 50-letnim związku z legendarnym Lechem. Zwątpicie tylko w małżeństwo i co wam z tego przyjdzie. Lepiej idźcie sobie poczytać coś śmiesznego.


Bo dobra, wiemy, że to jest ASZdziennik, ale rozmowa z Danutą Wałęsą w ostatnim „Newsweeku” nie jest śmieszna.

Oto 7 cytatów z najsmutniejszego polskiego wywiadu o tym, jak samotna potrafi być kobieta w małżeństwie, jeśli przez całe życie szła „pół kroku za mężem”, a teraz mąż znalazł sobie inne rzeczy do roboty.

1. O osobnym dniu:

[Lech] wcześnie wstaje, po szóstej jest już na dole. Kiedyś robiłam mu śniadanie, ale teraz sam sobie robi i idzie do gabinetu obok. Nieraz cały dzień się nie widzimy.

2. O komputerze:

Mój mąż nie potrafi się odciąć od polityki. Zaangażował się w ten komputer kompletnie, nawet w nocy coś sprawdza na tablecie. Jak kiedyś powiedział dziennikarzom, że zamienił żonę na komputer, to było mi przykro i źle się z tym czułam.

3. I jeszcze o komputerze:

Jak zaczął się tak angażować w ten komputer, to bardzo walczyłam. Płakałam, krzyczałam, prosiłam, tłumaczyłam. Wchodziłam do gabinetu i mówiłam: „Patrz, jak to nasze życie wygląda! Ty siedzisz w internecie, a ja co?”. A on: „No to siadaj na krześle koło mnie”. Albo: „To będziemy przez komputer rozmawiać: ty na górze, ja na dole”.

4. O porozumieniu:

On mówi tylko swoje i wychodzi. Ma swoje zajęcia, swój gabinet, swoją sypialnię.

5. O prezentach:

Jak dostanie jakieś kwiaty, to przynosi i wręcza mi. Wtedy pytam: „Kupiłeś?”. „Nieważne. Ważne, że przyniosłem”.

6. O mówieniu o miłości:

– Nigdy nie powiedział, że panią kocha?
– Nigdy. On nie potrafi.

7. I o tym wszystkim razem wziętym:

Nie mam wyrzutów sumienia, bo zrobiłam jako kobieta wszystko, co możliwe, żeby to skleić na nowo. A teraz proszę bardzo – on swoje, ja swoje. Dwoje różnych ludzi pod jednym dachem.


To jest ASZdziennik. Żaden z cytatów nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...