Sukces zapracowanej matki przed świętami. Odrzuciła już 78 ofert pomocy od członków rodziny

Fot. 123rf.com
To jak na razie najlepszy wynik w całej Polsce. Pani Beata, 53-letnia mieszkanka Konina, zupełnie sama przygotowuje święta wielkanocne dla dziesięciu osób. To jednak nie wszystko. Ta bohaterska kobieta odrzuciła już 78 ofert pomocy od dzieci, męża, bratowej i innych członków rodziny.


Kobieta rozpoczęła kampanię “Wielkanoc” od odkurzenia całego domu, umycia okien i uprania firanek. W Wielki Czwartek linia frontu przeniosła się do kuchni. To tam niezłomna pani Beata w pocie czoła przygotowuje racje żywnościowe, które wystarczyłyby rodzinie na pełne dwa tygodnie, ale będą musieli je zjeść do poniedziałku.

Rodzina podziwia samotną walkę matki, ale jednocześnie chciałaby zdjąć z jej ramion choć odrobinę ciężaru.

– Chciałam przynajmniej ozdobić mazurek albo pomalować pisanki – opowiada jej syn Jędrzej, grafik po ASP. – Ale mama powiedziała, że mnie to na pewno wyjdą jakieś kulfony i żebym poszedł sobie poleżeć.

Pani Beata heroicznie odmówiła przyjęcia pomocy od innych już w sumie 78 razy. Najtrudniej poszło jej z własną matką, od lat zaprawioną w świątecznych bojach, która długo nie potrafiła się pogodzić z tym, że tym razem już nie ona tu dowodzi.

– Tą ścieżką muszę iść sama – wyjaśnia bohaterska kobieta ASZdziennikowi, smakując żur. A potem wygoniła nas z kuchni, bo tylko przeszkadzaliśmy.

Za swój heroiczny zryw i niezłomną postawę pani Beata ma szansę otrzymać najwyższe państwowe odznaczenie: medal dla najlepszej polskiej matki roku.

Wystarczy tylko okazać tę samą postawę przed Bożym Narodzeniem.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...