PILNE: Jarosław Kaczyński do nauczycieli w 10 dniu strajku: "Wesołych świąt" [PRAWDA]

Fot. pis.org.pl
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przerywa milczenie w sprawie strajku nauczycieli. W 10 dniu strajku wygłosił specjalne oświadczenie o przyjęciu przez Polskę euro. Nawiązał też do sytuacji w szkołach. Prezes PiS życzył wszystkim Polakom, w tym zapewne nauczycielom, wesołych świąt.


– Wysłałem liderom partii projekt deklaracji, by zadeklarowali oni, że po wyborach nie dojdzie do przyjęcia euro – zaczął prezes Jarosław Kaczyński. – To ponadpartyjna deklaracja, która odnosi się do interesów finansowych naszych obywateli –dodał.Paląca sprawa zastąpienia złotówki przez euro była jedynie pretekstem do zajęcia przez prezesa PiS stanowiska w najważniejszej dla nauczycieli, rodziców i uczniów sprawie, która od dawna jest tematem nr 1 w całej Polsce.

Jarosław Kaczyński szybko zmienił temat i pochylił się nad sytuacją w polskich szkołach. To zaskakująca odmiana, bo podczas ostatnich konwencji PiS temat nauczycieli był właściwie nieobecny, a omawiane kwestie finansowe i dotacje do krów i świń szybko stały się obiektem niewybrednych żartów w internecie.

Dziś prezes PiS pokazał, że na jego sercu leży również dobro nauczycieli. I po raz pierwszy zabrał głos w ich sprawie.

– To tyle z mojej strony, chciałbym jeszcze skorzystać z okazji, by państwu tu obecnym, ale także wszystkim Polakom, rodakom, obywatelom naszej Rzeczypospolitej, złożyć najlepsze życzenia świąteczne, dobrych, miłych wesołych świąt – zwrócił się do wszystkich Polaków, w tym zapewne nauczycieli, którzy od 10 dni walczą o godne wynagrodzenie.


Z OSTATNIEJ CHWILI:

Doniesienia o zajęciu przez Jarosława Kaczyńskiego stanowiska w sprawie strajku w oświacie skomentowała już rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nie potwierdziła pogłosek, jakoby wśród Polaków, rodaków i obywateli, którym prezes PiS życzył wesołych, dobrych i miłych świąt, mieli znaleźć się nauczyciele.

To jest ASZdziennik, ale Jarosław Kaczyński naprawdę próbuje zepchnąć temat nauczycieli na drugi plan.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...