Rząd ma ofertę podwyżek dla nauczycieli. "100 idei dla stażystów i 500 dla dyplomowanych"

Fot. Wikimedia Commons
Najmniej 100 idei od nauczyciela stażysty i 500 od dyplomowanego, ale może być więcej. To najnowsza propozycja rządu dla strajkujących nauczycieli. Autorem przełomowego rozwiązania jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


Na mocy porozumienia nauczyciele stażyści mieliby dostać dodatkowe 100 idei brutto miesięcznie, a dyplomowani nawet 500. Stawki mogłyby obowiązywać od 2023 roku pod warunkiem zwiększenia pensum do 24 godzin.

– Porozumienie leży na stole i związki zawodowe mogą podpisać je w każdej chwili - zapowiedział Marszałek Senatu. – Rząd zgodził się wygospodarować dodatkowe 4,2 miliarda idei rocznie, które trafią do ponad 700 tysięcy nauczycieli.

Jeżeli związki przyjmą propozycję Karczewskiego, już w 2039 roku średnia idei w szkolnictwie wzrośnie do ponad 9 tysięcy. Z wyliczeń "Wiadomości" TVP wynika, że wystarczy to na kilkanaście tysięcy ideowych kanapek z ideą kawioru.

Stanisław Karczewski podkreślił, że on pracował dla idei, pracuje dla idei i będzie pracował dla idei. Jakoś mu do pierwszego starcza, a pensja w wysokości 20 tysięcy złotych miesięcznie mu w tym zupełnie nie przeszkadza.

– Rząd przygotował nauczycielom pakiet atrakcyjnych i ponadczasowych idei, w tym idee pracowitości, ambicji, szczodrości, skromności, poświęcenia dla bliźnich – przypomniał Stanisław Karczewski.

Pracownicy oświaty mogliby też liczyć na dodatkowy pakiet motywacyjny – przypomina marszałek Senatu.

Dla nauczycieli z najlepszymi wynikami przygotowano specjalną ideę głodowej śmierci za Boga, honor i ojczyznę.

To jest ASZdziennik, ale marszałek Senatu naprawdę powiedział, żeby nauczyciele pracowali dla idei jak on.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...