MEN nadał tutorialom z YouTuba uprawnienia pedagogiczne. Zastąpią nauczycieli podczas strajku

Fot. Wikimedia Commons / Flickr / YouTube
Już kilka tysięcy profesjonalnych tutoriali z serwisu YouTube zgłosiło się do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów gimnazjalnych w szkołach – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska.


To efekt kolejnej nowelizacji rozporządzenia w sprawie organizacji egzaminów gimnazjalnych.

– Nowelizacja daje możliwość powołania do zespołu nadzorującego przebieg egzaminów każdej osoby lub każdego bytu z kwalifikacjami pedagogicznymi – podkreśla szefowa resortu edukacji.

Z najnowszych danych MEN wynika, że uczniów w czasie egzaminów będą pilnować m.in. tutoriale "Jak zawiązać elegancki węzeł krawata", który trudnej sztuki węzła windorskiego nauczył ponad 2,3 mln internautów, oraz lubiany przez młodzież znakomity "Jak budować w Fortnite lepiej niż 99% graczy", który wykształcił ponad 1,5 mln graczy.

To o wiele więcej uczniów, niż jest w stanie przygotować do życia przeciętna nauczycielka matematyki w ciągu całej kariery zawodowej.

– Profesjonalny tutorial "Jak malować brwi pomadą?" będzie nadzorował przebieg egzaminu z przyrody, a poradnik "Jak złożyć t-shirt w 3 sekundy" przejmie pieczę nad częścią matematyczną - zapowiada Anna Zalewska.

MEN zapenia, że będzie uważnie przyglądać się pracy tutoriali w czasie jutrzejszych egzaminów.

Jeżeli bez przeszkód, tutoriale z YouTube'a do końca roku zastąpią nauczycieli także na lekcjach w czasie roku szkolnego.

Także i po zakończeniu strajku.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...