Rząd: będzie 500 zł dla każdego, kto jeszcze nie dostał 500 zł

Fot. pis.org.pl
Program "500 Plus dla Każdego Pominiętego" zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji partyjnej w Kadzidle k. Ostrołęki. 500 zł dodatku trafi do wszystkich, którzy jak dotąd byli pomijani przez 500-złotowe dodatki.


– Najmniej 500 zł dla każdego, który jeszcze nie dostał 500 zł, ale może być więcej – zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Z programu "500 Złotych na Każdego Pominiętego" skorzysta ok. 15 mln dyskryminowanych Polaków , którzy jak dotąd nie załapali się na żadne 500 zł lub dotacje do bydła i trzody chlewnej.

– Rząd przywraca mi w życiu godność – cieszy się 34-letni Wojtek z Mławy, który zawsze w życiu był pomijany i nigdy nie dostał 500 zł. – Zaczęło się już w szkole, bo jak ktoś w klasie przynosił cukierki na urodziny, to wszystkie orzechowe były już wybrane i dla mnie zostawały same ohydne galaretki.

Poszkodowanych Polaków takich jak Wojtek jest dużo więcej.

Najfajniejsi koledzy z klasy nie zapraszali ich na urodziny, miejsca na wymarzonych studiach były już zajęte, biletów na Eda Sheerana nigdy dla nich nie starczało, paragon w fiskalnej kończył się zawsze, gdy stali przy kasie. Wreszcie: rząd własnego kraju pomijał ich przy dystrybucji 500 zł.

– Wsparcie dla poszkodowanych przez brak dzieci, świń lub krów, jest priorytetem dla rządu – zgodził się z Jarosławem Kaczyńskim premier Mateusz Morawiecki.

Rząd zapewnia, że procedura ubiegania się o 500 zł będzie banalnie prosta.

– Wystarczy nie być nauczycielem – podkreślił premier.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...