MEN pokazał nauczyciela z pensją 10 tys. zł. To emeryt do 26. roku życia z 5 dzieci i 10 krowami

Fot. 123rf.com
Kiedy strajk startował wydawało się, że nauczyciele naprawdę mają źle. Nic bardziej mylnego. Oto rewelacje MEN, które teraz czytasz w ASZdzienniku, ale wieczorem obejrzysz w Wiadomościach TVP.


– Finansowy sukces z pensją 10 tysięcy złotych w oświacie to nie mrzonki. Wystarczy być emerytem poniżej 26 roku życia z piątką dzieci i 10 krowami – oznajmiła minister edukacji Anna Zalewska na prezentacji "Nauczyciel sukcesu" o możliwych ścieżkach kariery w edukacji.

Jak dodała, wystarczy, że nauczyciele spełnią wszystkie warunki "piątki Kaczyńskiego" oraz "piątki Kaczyńskiego dla rolnictwa".

– Pięcioro dzieci to 2500 zł podwyżki, 10 krów to dodatkowe 5 tys., do tego dochodzi jeszcze 13. emerytura dla seniorów i zwolnienie z podatku do 26. roku życia co razem z 1885 zł netto pensji dla nauczyciela kontaktowego da właśnie 10 tys. złotych wynagrodzenia. A jak ktoś ma świnie, to jeszcze więcej – wyliczała Zalewska.

I pokazała zdjęcie pierwszego nauczyciela, który skorzystał z programu.

Niewiele o nim wiadomo pozat tym, że to zadowolony z rządów PiS 25-letni nauczyciel z krainy wyobrażeń Jarosława Kaczyńskiego.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Ale i tak znajdą się w Wiadomościach TVP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...