Panika młodej mamy. Będą obowiązkowe 2 miesiące urlopu dla ojców i niby jak jej mąż to ogarnie?

Fot. 123rf.com
Dorota z Sochaczewa (28 l.), mama Julii, jeszcze niedawno myślała o tym, żeby z mężem zacząć starać się o drugą pociechę. Niestety, plany właśnie pokrzyżował jej Europarlament, wprowadzając obowiązkowe 2 miesiące urlopu ojcowskiego. Teraz Dorota boi się rodzić, żeby nie narazić przyszłego dziecka na śmiertelne niebezpieczeństwo.


Bo przecież jak zostawi niemowlę z mężem, to ta oferma niechcący je zagłodzi albo utopi.

– Mężczyźni i dzieci? No proszę was, serio? Przecież facet sam jest jak takie duże dziecko – mówi w rozmowie z ASZdziennikiem Dorota, przytulając kilkunastomiesięczną córkę ubraną w body z napisem “Mama jest tylko jedna”. – Zostawić taką dwójkę razem i już widzę, co zastanę, jak wrócę z pracy.

To chyba jasne: wygłodniałego męża, bo przecież sam obiadu sobie nie zrobi, i dziecko rozgniecione na kanapie, bo niechcący na nim usiadł.

Niestety, europosłowie złośliwie ustawili wszystko tak, że dwumiesięcznego urlopu ojcowskiego nie będzie można przenieść na matkę. Jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, wolne dni przepadną.

– Mój Wojtek to by nawet miał ochotę zostać z dzieckiem, ale ja jestem od tego, żeby wiedzieć lepiej – opowiada Dorota. – Naszej Julce chciał nawet zmieniać pieluszki. Raz dałam mu spróbować, ale tak mu szło, że zabiłam go śmiechem. O, nawet teraz śmiać mi się chce. Faceci…

Za śmiechem 28-latki kryje się jednak prawdziwa zgryzota.

Jej mąż rzeczywiście może mieć trudności z opieką nad dzieckiem, bo Dorota w ciągu trzech lat małżeństwa skutecznie oduczyła go takich czynności jak obsługa kuchenki czy mycie czegokolwiek poza sobą samym.

Wojtek nie wie też, w której szafce są talerze i od czego jest ten drugi guzik na odkurzaczu.

To dlatego Dorota już opracowuje plan awaryjny. Jeśli przy drugim dziecku mąż wbrew jej woli zdecyduje się jednak wziąć dwa wolne miesiące, żeby mieć jakąkolwiek szansę nawiązać więź z dzieckiem, ona już wie, co zrobi.

Do domu po prostu wprowadzi się jej matka.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty zostały zmyślone, ale UE naprawdę wprowadziła dwumiesięczny urlop ojcowski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...