Sukces Beaty Szydło. Negocjacje z nauczycielami wygrała 600 000:1

Fot. flickr/kancelariapremiera
Historycznym sukcesem Beaty Szydło zakończyły się negocjacje płacowe z nauczycielami. Wicepremier przebiła swój pamiętny sukces z Brukseli i głosowanie 27:1. W Warszawie wygrała z nauczycielami aż 600 tysięcy do jednego. Tylu nauczycieli rozpocznie w poniedziałek strajk.


– Pamiętne głosowanie z Brukseli było tylko rozgrzewką do dzisiejszego sukcesu Szydło – oceniają komentatorzy.

Beata Szydło brawurowym brakiem rzeczowych propozycji samodzielnie pokonała 600 tysięcy nauczycieli, którzy 8 kwietnia rozpoczną bezterminowy strajk.

– Moje zwycięstwo 1 do 600 tys. jest dla mnie ogromną satysfakcją, ja to traktuje jako moje kolejne zwycięstwo - przyznała Beata Szydło w rozmowie z TVP Info. – Będę nadal bronić tezy, że nauczyciele mają długie wakacje i dużo czasu wolnego.

Druzgocące zwycięstwo Beata Szydło odniosła dzięki widowiskowym pustym deklaracjom o podwyżkach. Z mglistych obietnic rządu wynikało, jakoby 2023 roku średnia pensja dyplomowanego nauczyciela miałaby wynieść 8100 złotych.

Nieoficjalnie wiadomo, że dane zaprezentowano w tych samych sprawdzonych tabelkach, którymi MEN jeszcze nie tak dawno udowadniał, że nauczyciele należą do najlepiej zarabiających ludzi w Polsce.

O większym sukcesie może dziś mówić jedynie minister edukacji Anna Zalewska.

Bo w rozmowy z nauczycielami o strajku, edukacji, uczniach i szkole udało się jej w ogóle nie mieszać.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały tylko trochę zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...