Skandaliczny trailer "Jokera". Film będzie OCIEPLAŁ (!) wizerunek klauna w popkulturze

Fot. GameSpot Universe Trailers
Klaunada to obiektywnie jedna z najniższych form rozrywki, stojąca w jednym szeregu z grami oczepinowymi czy lip sync battle. Popkultura od dawna przypomina, że pomalowane na biało twarze, czerwone nosy i kolorowe peruki to atrybuty horroru a nie przyjęcia urodzinowego dla dzieci.


Jednak sądząc po trailerze, twórcy filmu "Joker" z Joaquinem Phoenixem wydają się o tym zapomnieć. Arcywróg Batmana nie jest tutaj pokazany jako maniakalny morderca, którym zresztą pewnie jest każdy klaun.

Joker w zwiastunie nie robi nikomu krzywdy, przeciwnie - to on jest ofiarą. W ciągu dwóch minut i dwudziestu sekund dwa razy zostaje pobity, jest obrażany, okradany, rozbija głową szkło i potrąca go samochód. Wszystko to ma najwyraźniej wzbudzić współczucie i ocieplić wizerunek Jokera.

- Joker nie jest przestępcą. To po prostu piękny wytwór społeczeństwa - głosi jeden z komentarzy pod trailerem.

Żenujące manipulowanie emocjami widzów widocznie sprawia, że niektórzy z nich zapominają o jego licznych ofiarach. A także ofiarach Pennywise'a, Clowna / Violatora ze Spawna czy Morderczych Klownów z Kosmosu.

To przykre, że tak doskonały aktor jak Joaquin Phoenix bierze udział w tej akcji propagandowej, bo inaczej zwiastuna "Jokera" nazwać nie można. Mamy też nadzieję, że wydźwięk filmu będzie finalnie inny niż w teaserze i aktów przemocy przestępcy z Gotham nie będzie gloryfikował czy usprawiedliwiał.

To nie społeczeństwo jest winne. Winny jest zawsze klaun.
To jest ASZdziennik, ale fantastyczny trailer "Jokera" nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...