Piękny gest litosfery. W ciągu 85 mln lat wypchnie UK z płyty eurazjatyckiej, żeby szybciej odłączyła się od UE

Fot. Wikimedia Commons
Izba Gmin większością jednego głosu przyjęła scenariusz brexitu opracowany przez teorię tektoniki płyt – dowiaduje się ASZdziennik. Powłoka Ziemi sprawi, że Wyspy Brytyjskie odłączą się od europejskiego bloku kontynentalnego i podryfują w stronę Grenlandii.


Proces zajmie nie więcej niż 85 - 150 mln lat. To krócej, niż zakładał każdy z 186 odrzuconych jak dotąd scenariuszy twardego brexitu.

– Scenariusz wypracowany wspólnie z litosferą zakłada, że na skutek kolizji Afryki z Eurazją powstanie superkontynent Novopangea – tłumaczy premier Theresa May.

Jeżeli Izba Lordów zgodzi się z Izbą Gmin, do brexitu dojdzie na drodze strefy subdukcji między kilkoma płytami tektonicznymi: eurazjatycją, karaibską, afrykańską i pacyficzną.

Premier Theresa May zapowiada, że tzw. "pakiet May-Szelf" jest jedyną gwarancją miękkiego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię i dołączenia jej do Grenlandii. Zapewnia, że projekt jest korzystny także dla gospodarki wszystkich pozostałych 27 państw UE.

– Za około 250 mln lat Wielka Brytania przewiduje zderzenie obu Ameryk z lądem afrykańsko-eurazjatyckim, co ułatwi przepływ siły roboczej między Londynem, Meksykiem, Dakarem a Warszawą – podkreśla Theresa May.

Obecna realna data brexitu to 31 grudnia 100 000 2019 roku.

Premier zaznacza przy tym, że nadal trwają konsultacje na linii Londyn - przylądek Canaveral na Florydzie.

NASA sprawdza, czy któraś z 17 tysięcy planetoid, w tym ponad 1,8 tys. potencjalnie niebezpiecznych asteroid, osiągnie w ciągu najbliższych tysięcy lat wystarczająco wysoki stopień skali Torino, by negocjacje można było zamknąć.

To jest ASZdziennik, wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...