PILNE: Trzynastki dla emerytów już w maju. Rząd wypłaci je wnuczkom prosto do kopert na I komunię

Fot. Pixabay
To ważny dzień dla polskich emerytów – w Sejmie właśnie omawiany jest projekt trzynastej emerytury, którą seniorzy mają otrzymać już w maju. Wiemy już, jakie poprawki zostaną naniesione przed drugim czytaniem ustawy. Żeby ułatwić życie emerytom, całość dodatku ma zostać wypłacona wnuczkom w kopertach na I komunię.


Dla tysięcy emerytów wypłata “Emerytury plus” bezpośrednio do rąk wnuczków będzie mile widzianym uproszczeniem. Inaczej sami musieliby kupić kopertę, zapakować w nią pieniądze i przekazać ją dzieciom schowaną w bombonierce z wizerunkiem gołąbka, winogron i monstrancji.

– Gdy tylko zakwitną kasztany i rozdzwonią się kościelne dzwony, każdy polski emeryt z dumą pójdzie na komunię wnuków i prawnuków, wiedząc, że przekaże im godny podarunek – mówił dziś Mateusz Morawiecki. – Tak długo, jak będzie dobry gospodarz, jak będzie Prawo i Sprawiedliwość, ten program – dla babć i dziadków, ale i dla wnucząt – będzie kontynuowany.

– Nie tak jak za PO, które nawet głupiej Biblii dla dzieci im nie dało – dodał premier.

W przypadku większej liczby wnucząt, które w tym roku mają pierwszą komunię, rząd samodzielnie podzieli kwotę dodatku na liczbę dzieci i równo ją rozdysponuje. Każdy emeryt będzie mógł także zdecydować, czy państwo ma zostawić pewien procent dodatku dla starszych wnuków przystępujących do bierzmowania, żeby nikt nie był pokrzywdzony.


Co więcej, rząd już obiecuje, że jeśli w jesiennych wyborach ponownie wygra Prawo i Sprawiedliwość, emeryci mogą się spodziewać dalszych ulepszeń programu. Od 2020 r. będą mogli przeznaczyć swoją “trzynastkę” na fundusz celowy. Dzięki temu państwo wyręczy ich w zakupie jednego z tradycyjnych rzeczowych prezentów na komunię.

Bo umówmy się, w tych różnych modelach dronów każda babcia i dziadek mogą się pogubić.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...