Dramat Piotrka z Poznania. Wygrał $125k, a i tak powiedzą, że marnuje czas na kartoniki ze smokami

Fot. Twitch Sokağı
W weekend odbył się prestiżowy turniej Magic: the Gathering Arena Mythic Invitational. Wzięło w nim udział 64 zawodników - najlepszych graczy M:tG na świecie i zaproszonych popularnych streamerów. Drugie miejsce zajął w nim Piotr "kanister" Głogowski.


Magic: the Gathering to, jeśli ktoś nie wie, karcianka z jakimiś 20 milionami graczy na świecie. Rzuca się czary, walczy ze smokami, takie popierdółki fantasy. Mythic Invitational był rozgrywany w jej komputerową wersję: M:tG Arena. Pula nagród wyniosła okrąglutki milion dolarów.

Poznaniak dotarł aż do finału, gdzie przegrał z niepokonanym ostatniego dnia turnieju Włochem Andreą Mengucci. Nagrodą za pierwsze miejsce było 250 tysięcy dolarów, Polak zainkasował połowę tej kwoty, 125 tysięcy. Czyli niecałe pół miliona złotych. Dla porównania zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni to około 75 tysięcy złotych. Drugi z Polaków, Grzegorz "Urlich" Kowalski zajął miejsce w przedziale 9-12 i wzbogacił się o 12,5 tys. dolarów.

Szacuje się, że Piotrek wygrał jednego dolara za każde "Nie siedź tyle przy komputerze" i "Zająłbyś się czymś poważnym", jakie do tej pory usłyszał.
To jest ASZdziennik, ale Polak naprawdę wygrał prawie pół bańki w kartoniki ze smokami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...