Piękny gest księdza na akcji palenia książek. Urządził Polsce wycieczkę do lat 30.

Fot. Facebook.com / Fundacja SMS z nieba
W Gdańsku, w parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej, ks. Rafał Jarosiewicz urządził palenie książek. Czym zafundował Polsce mentalną wycieczkę do Niemiec. W lata 30.


Zdjęcia z tego wydarzenia opublikowała organizacja pożytku publicznego Fundacja SMS z Nieba, w której działa Jarosiewicz. Opatrzyła je cytatami z Biblii i Katechizmu Kościoła Katolickiego (w skrócie KKK, co pasuje do urządzania stosów). Pod postem dodała hashtagi #słowoboga #smsznieba #misjeświęte #wiernisłowu #hajcujemy.
Książki, symbole innych religii i bardzo luźno kojarzące się z okultyzmem symbole w stylu figurki sówki przynieśli sami wierni na polecenie księdza. Spalone zostały m.in. książki J. K. Rowling o Harrym Potterze, "Zmierzch" Stephenie Meyer, książka hinduskiego guru Osho i "Tajemnice starodawnej medycyny i magii", afrykańska maska, hinduski słoń i różowa parasolka "Hello Kitty".

Jak dowiedział się ASZdziennik, zebrani wokół paleniska duchowni i wierni wznosili ręce w tradycyjnym słowiańskim pozdrowieniu - znaku krzyża.
To jest ASZdziennik, ale to niestety prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...