Geniusz dominikanów z Krakowa. Zjesz ciastko, poczytasz książkę i pomożesz w ten sposób bliźnim [PRAWDA]

Fot. 123rf.com
Co może być lepszego od jedzenia ciastek i czytania książek? Jedzenie ciastek i czytanie książek w duchu empatii i pomocy swojemu bliźniemu. Na taki pomysł wpadli dominikanie z Krakowa. Wszystko w ramach akcji charytatywnej "Ciacho za ciacho".


"Ciacho za ciacho" to charytatywna akcja sprzedaży książek i pysznych słodkości. Już od rana w niedzielę 31 marca na krużgankach krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów będzie można kupić sobie ciacho i książkę. A wszystko to w szczytnym celu.Za akcją stoi grupa charytatywna SZPUNT w Duszpasterstwie Akademickim BECZKA.

Zebrane podczas akcji pieniądze trafią na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań" w Rzepienniku Biskupim.

Domownicy "Przystani" to najczęściej osoby marginalizowane w społeczeństwie, ubogie – większość z nich nie posiada w domu łazienki i bieżącej wody.

Niepełnosprawność i choroby nie pozwalają im normalnie funkcjonować w społeczeństwie, jednocześnie są bardzo piętnowani w lokalnym środowisku. Dom stara się zapewnić wszystkim bezpłatny dowóz i posiłek, który wspólnie przygotowują podczas trwania zajęć. Każdego dnia uczestnicy mogą skorzystać z pryszniców, pralek, kuchni, by choć trochę zaznać “luksusu” normalnego życia i namiastki prawdziwego domu.


Dlatego ośrodkowi potrzebny jest samochód osobowy z możliwością przewozu wózka inwalidzkiego oraz bus, którym będzie można przewozić wszystkich podopiecznych.

Jeżeli tego dnia nie możecie być w Krakowie, to niestety - tracicie szansę na ciacho i książkę. Ale jest też dobra wiadomość.

Wpłat na rzecz "Przystani" można dokonywać również na konto Domu Samopomocy:

96 85890006 0120 0280 0592 0156

Ciastka i książki załatwiamy wtedy we własnym zakresie, ale dobry uczynek nadal dostajemy gratis.

To jest ASZdziennik, ale akcja "Ciacho za ciacho" nie jest zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...