UE właśnie zlikwidowała zmianę czasu. Oto 7 ogromnych zmian, które zajdą w Polsce

Fot. 123rf.com
Stało się! Europarlament właśnie przegłosował likwidację zmiany czasu. W tym roku jeszcze będziemy przestawiać zegarki, ale w bliskiej przyszłości zmiana czasu odejdzie w zapomnienie. Drobiazg? Tak może powiedzieć tylko ktoś, kto nigdy nie był w naszym kraju w grudniu o 16.00. Tak naprawdę Polska już nigdy nie będzie taka sama.


Jak wynika z sondażu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Transportu, 80% Polaków opowiada się za tym, byśmy na stałe przestawili się na czas letni, a rząd w tej kwestii najprawdopodobniej posłucha suwerena.

Jako pierwsi zanalizowaliśmy, co wtedy zmieni się w naszym narodzie.

1. Głód w Wigilię. Przy czasie zimowym pierwsza gwiazdka pojawiała się na niebie tak mniej więcej o czternastej, więc można było od razu rzucać się na barszczyk. Teraz będzie prawdziwy post, głodomory.

2. Więcej kurzu na zegarach. Do tej pory zdejmowało się je ze ściany dwa razy w roku, żeby przestawić czas o godzinę. Przy tej okazji można było od razu przelecieć je z wierzchu szmatką. Zła wiadomość dla alergików: niedługo zegarów w ogóle nie będzie trzeba dotykać.

3. Koniec otyłości wśród dzieci. Staną się bardziej wysportowane, gibkie i szczupłe, bo w ferie nikt nie będzie ich spędzał z sanek do domu o wpół do czwartej.

4. Lepszy sen w komunikacji miejskiej. Gdy jedziemy rano do pracy, a autobus ciepło pomrukuje i łagodnie kołysze się na wybojach, wielu z nas chętnie zmrużyłoby oczy choć na chwilę. Niestety, mordercze światło dnia skutecznie to utrudnia. No more! Teraz w porze zimowej każdy będzie mógł zapaść w słodką poranną drzemkę. Chrrrr.

5. Krótsza zabawa sylwestrowa. W świecie, który znaliśmy dotychczas, sylwestrowa noc rozpoczynała się gdzieś w okolicach 15.30. Najwięksi imprezowicze otwierali pierwsze Prosecco już w pracy. Bez zmiany czasu ten rozrywkowy Piotrek z HR-ów będzie musiał zaczekać godzinę dłużej.


6. Koniec rytualnego pytania “ej, a dzisiaj to śpimy dłużej czy krócej?”. Nie wiecie tego, ale według GUS zastanawianie się, w którą stronę przestawiamy dzisiaj wskazówki zegara i o której to nastąpi (z dwunastej na pierwszą? z pierwszej na drugą?) oraz sprawdzanie tego w internecie zajmowało statystycznemu Polakowi aż 8 minut rocznie. Teraz będziemy mogli spożytkować ten czas dużo bardziej produktywnie, np. pracując na PKB.

7. Uśmiech na wszystkich twarzach ludzi wychodzących z pracy o 17.00. Bezcenne.

To jest ASZdziennik. Naprawdę nie będzie już zmiany czasu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...