Udany finał negocjacji banków. Połączą się, by stworzyć razem najdłuższą nazwę banku

Fot. 123rf.com
Rynkiem wstrząsnęły niepokojące doniesienia o fuzji Banku Gospodarki Żywnościowej Banque Nationale de Paris Paribas z bankiem Raiffeisen Polbank Friedrich Wilhelm Polska Spółka Akcyjna. Z przecieków wynika, że ich nowa nazwa może liczyć mniej niż 20 słów.


Ekonomiści biją na alarm, a klienci obawiają się utraty nawet 90 proc. liter. To skutki niepotwierdzonych informacji o kulisach połączenia obu banków.

– Rynek daje wyraźne sygnały, że nowa nazwa może być łatwa do zapamiętania – prognozują eksperci. – Oznaczałoby to, że pogłoski o marce "Bank de Bank Paribas BGŻ Friedrich Nationale Paris Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna" oraz o pisaniu przelewów trzynastozgłoskowcem były tylko zwykłą plotką.

Z ostatniego sondażu wynika, że 20 proc. klientów spodziewa się nazwy "BGŻ BNP Paribas Raiffeisen Polbank Cetelem Sygma Fortis Dominet Wealth Management Food & Agro Bank Polska", a 17 proc. – skrótowca BGŻBNPPRPCSFDWMF&ABP. 63 proc. uznało, że sprawa ich nie dotyczy, bo nowej nazwy i tak nie zapamiętają. Wszystko wskazuje jednak na to, że wszystkich czeka gorzkie rozczarowanie.

– Jeżeli pogłoski okażą się prawdą, stworzy to w polskim sektorze bankowym groźny precedens – ostrzegają specjaliści. – Na rynku pojawiły się sygnały, że poniżej 20 słów mogą zejść kolejne banki w Polsce, co wywróci sektor finansowy do góry nogami.

Jeżeli bowiem groźna tendencja się utrzyma, szyldy na budynkach oddziałów zmniejszą się nawet o 98 proc., a czas potrzebny na zapamiętanie i wymówienie ich nazwy zmniejszy się z 15 minut do nawet 3 sekund.

To jest ASZdziennik dla banku o za długiej nazwie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...