Naukowcy: Do 2022 roku udowodnimy, że wszystko, co sprawia wam przyjemność, powoduje raka

Fot. 123rf.com
Naukowcy od lat pracują nad tym, żeby wszystko, co sprawia ludziom choć odrobinę radości zakwalifikować jako rakotwórcze. Na liście są słuchawki bezprzewodowe, seks oralny, słońce, dieta bogata w cukier, dieta bogata w tłuszcze, dieta bogata w czerwone mięso i dieta bogata w uran. Niektórzy twierdzą, że również palenie papierosów powoduje raka.


Do tej listy ostatnio dołączyła gorąca kawa i herbata. Badacze z Iranu w ramach Golestan Cohort Stud średnio przez 10 lat obserwowali ponad 50 tysięcy osób w wieku 40-75 lat. Między 2004 a 2017 zanotowano 317 przypadków raka przełyku.

Naukowcy dowiedli, że osoby, które piły napoje w temperaturze wyższej niż 60 stopni i w ilości powyżej 700 ml (2-3 kubki) dziennie chorowały na raka przełyku 90% częściej niż ci, którzy kawę i herbatę pili chłodniejszą i robili to rzadziej.

Wyniki badań opublikowano wczoraj w periodyku medycznym International Journal of Cancer. Gdyby istnienie pisma w całości poświęconego rakowi nie było wystarczająco niepokojące, naukowcy twierdzą, że do 2022 roku uda im się zapełnić je badaniami udowadniającymi kancerogenność wszystkiego, co dobre i piękne.

Jeszcze w 2019 mają się ukazać raporty wykazujące, że raka powoduje drapanie małych kotów za uchem, głos Morgana Freemana i Heroes of Might and Magic III.

To jest ASZdziennik, ale gorąca kawa i herbata ponoć naprawdę zwiększają ryzyko raka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...