PILNE: Rząd zgadza się na małżeństwa LGBT. Pod warunkiem, że lesbijki wyjdą za gejów

Fot. 123rf.com
To prawdziwy przewrót w polityce PiS. Rada Ministrów niespodziewanie ugięła się pod naporem głosów, że małżeństwa LGBT to nic złego – Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie, że ruszyły prace nad ustawą, która pozwoli homoseksualistom brać śluby. Już niebawem każdy gej będzie mógł pojąć za żonę lesbijkę i odwrotnie.


Wszystko dzięki niezmierzonej życzliwości rządu.

– PiS dba o rzeczywistą wolność do życia, do samostanowienia. Kiedy mówimy, że pochylamy się nad problemami Polaków, to naprawdę się pochylamy – mówił premier. – Bo w centrum naszej polityki nie są bezideowe koalicje, tylko człowiek, nawet gej albo lesbijka, i temu człowiekowi nigdy nie zabronimy poślubić drugiej osoby płci przeciwnej.

Polskie środowisko LGBT zareagowało z mieszanymi uczuciami, co dowodzi tego, że jednak jest to banda niewdzięczników i daj palec, wezmą całą rękę.

– No nie wiem – mówi Jędrzej, 34-letni homoseksualista z Krakowa. – Ogólnie to najbardziej chciałbym się oświadczyć mojemu chłopakowi, a nie kobiecie, ale mam taką koleżankę Marię, ona jest les, to może z nią? Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Sama Maria, która już w gimnazjum była pewna, że interesują ją tylko dziewczyny, i nigdy nawet nie randkowała z chłopakami, ma inne wrażenia.

– Nagle poczułam, jakby otworzyły się przede mną drzwi do całkiem innego, nowego świata – wyznaje w rozmowie z ASZdziennikiem. – Przez dwadzieścia lat żyłam jako lesbijka i nie miałam pojęcia, że jeśli chcę, mogłabym przecież wyjść za mężczyznę.

Pomysł rządu odbił się szerokim echem również w środowiskach prawicowych. Publicyści “Do Rzeczy” i “Gazety Polskiej” zgodnie potępili ruch premiera jako podlizywanie się tęczowemu lobby, a Kaja Godek zaczęła zbierać podpisy pod projektem ustawy “Ratujmy rodzinę. Stop mieszanym małżeństwom LGBT+”.


Premier zaapelował też do organizacji zajmujących się prawami osób nieheteroseksualnych (m.in. Miłość Nie Wyklucza, Kampania Przeciw Homofobii) oraz do organizatorów Parady Równości, żeby może już nie robiły trzody i się samorozwiązały, bo przestały być w Polsce potrzebne. W końcu ich najważniejsze postulaty zostały już spełnione.

Bo prawdziwym hitem jest to, że nowe małżeństwa gejów i lesbijek będą mogły także adoptować dzieci.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...