PILNE: PiS przechodzi do ZNP. Oto 8 cytatów PiS, które do strajku przekonają wszystkich [PRAWDA]

Fot. 123rf.com / pis.org.pl
Potwierdzenia z Nowogrodzkiej nadal nie ma, ale ostatnie wypowiedzi partii rządzącej nie pozostawiają wątpliwości: PiS poparł protest nauczycieli i będzie domagał się od rządu podwyżek. Tylko u nas niezbite dowody na dobrą zmianę, która zaskoczy nawet ZNP.


Oto 7 prawdziwych cytatów, którymi PiS przekonał do strajku nauczycieli nawet najbardziej zagorzałych przeciwników.

1. Ten o 5-tysięcznych pensjach.

– Chciałbym, żeby już w przyszłym roku wynagrodzenie brutto nauczyciela dyplomowanego, ze wszystkimi dodatkami, wyniosło 6 tysięcy złotych – namawiał do strajku w TVN24 premier Mateusz Morawiecki, bo Anna Zalewska ma w tabelce, że teraz zarabiają już ponad 5,5 tysiąca.

2. Ten o zmianie pracy.

– Jeśli nauczyciele uważają, że zarabiają tak źle, to sytuacja na rynku nie jest wcale taka zła - solidaryzował się z nauczycielami olsztyński radny PiS Dariusz Rudnik. – Można znaleźć inną pracę, która jest lepiej płatna – dodał, popierając postulaty strajkowe na antenie Radia Olsztyn.

3. Ten o zarobkach godnych posła.

– Posłowie mają 8 tys. zł brutto pensji podstawowej, więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys. zł brutto, to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem – zachęcił nauczycieli do walki o godne pensje poseł PiS Marek Suski.

4. Ten o 500 Plus i celibacie.

– Nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie – skutecznie podburzył do strajku prezydencki minister Krzysztof Szczerski. – W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane, np. dla rodzin polskich – 500 plus – to też dotyczy nauczycieli. PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom – podkreślił.


5. Ten dzielący nauczycieli na prawdziwych i nieprawdziwych.

– Prosimy nauczycieli o empatię, o niepodejmowanie tego typu działań jak strajki, bo to szkodzi dzieciom. Prawdziwy nauczyciel to rozumie – zachęciła do strajku nauczycieli Małgorzata Jacyna-Witt, prawdziwa radna PiS z zachodniopomorskiego sejmiku.

6. Ten o strajku politycznym.

– Każdy ma prawo protestować, wyrażać swoje opinie, natomiast nie bierzmy dzieci w konflikt polityczny – powiedziała w Radiu Plus rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, przypominając nauczycielom, że rząd nadal nie traktuje poważnie kwestii ich niskich zarobków.

7. Ten o nadmiarze wolnego czasu.

– Nauczyciel ma w porównaniu z innymi osobami troszeczkę więcej czasu, ale nauczyciel chce więcej zarabiać – powiedział Mateusz Morawiecki w TVP Info, przypominając nauczycielom, że powinni poświęcić troszeczkę więcej czasu na walkę o sprawiedliwe zarobki.

8. Ten o dawaniu Polakom pieniędzy.

– My dajemy Polakom pieniądze – zauważyła wicepremier Beata Szydło na konferencji prasowej. – Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, młodych ludzi, polską rodzinę - dodała i uświadomiła nauczycielom, że rząd nadal nie widzi związku między inwestycją w dzieci a pracą nauczycieli. I że trzeba mu o tym przypomnieć.

To jest ASZdziennik. Żaden cytat nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...