Cud na rekolekcjach w Radomiu. Jednym plakatem parafia nawróciła dzieci z Fortnite'a na GTA

Fot. 123rf.com / radiom.parafia.pl
Językiem młodych przemówiła parafia pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Miejscowy proboszcz zauważył, że dzieci chcą już tylko dabować w Fortnite i oddalają się od Grand Theft Auto. Naprawił to jednym plakatem promującym rekolekcje.


Gdy wydawało się, że seria GTA najlepsze czasy ma już za sobą, a rynek gier całkowicie zdominowały kolejne klony battle royale, radomska parafia postanowiła nawrócić dzieci do tradycyjnych produkcji. Takim plakatem.

– Liczba graczy praktykujących kradzieże aut i napady na banki w GTA Online spada – miał stwierdzić z niepokojem proboszcz. – Battle royale odrywa młodych od kultowej serii Rockstara, a Los Santos pustoszeje.

I tak w parafii narodził się genialny pomysł na przyciągnięcie dzieci do GTA.

Na plakacie promującym rekolekcje dla uczniów podstawówek miejsce gangsterki w bikini zajęła Najświętsza Maryja Panna, zamiast śmigłowca szturmowego z działkami Gatlinga M197 widzimy Biblię uzbrojoną w różaniec, socjopata Trevor z GTAV to w wersji radomskiej Jezus Chrystus z dzieckiem na rękach, a scenę z brutalnych wojen narkotykowych zastąpił archanioł Michał walczący z szatanem i jego pokusami.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, uczniowie klas I-III szybko zrozumieli, że wyroki boskie potężniejsze są od PEGI, i że rodzice nie mają prawa sądzić za gry, w które grają.

A parafia pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu szykuje już kolejne plakaty.

Nieoficjalnie wiadomo, że plakatem z okazji I Komunii Świętej parafia będzie żarliwie promować lootboxy.

To jest ASZdziennik. Plakat promujący rekolekcje nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...