Skandal w Kościele. Siostra robi zrzutkę na imprezę urodzinową, chce wyprawić ubogim godne warunki życia

Fot. Wikimedia Commons / Ralf Lotys (Sicherlich)
W czasie postu zabaw hucznych nie urządzaj? Tym przykazaniem nie przejmuje się siostra Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty Chleb Życia. Na swoim Fejsie właśnie urządziła regularną zrzutkę na swoje urodziny. Chce wyprawić ubogim godne warunki życia.


– W tym roku z okazji urodzin proszę o wpłacanie datków na rzecz organizacji Wspólnota Chleb Życia – napisała siostra Chmielewska na stronie imprezy, a "wezmę udział" kliknęło już niemal 100 hojnych gości.Siostra Małgorzata Chmielewska urodziny obchodzi dopiero 20 marca, ale ściepę na huczną poprawę losu podopiecznych w dziewięciu domach wspólnoty "Chleb Życia" w Polsce urządziła już teraz.

Tylko w ubiegłym roku z pomocy wspólnoty skorzystało 981 osób. Chleb Życia tworzy przedszkola, szkoły, domy dla bezdomnych, organizuje transporty z pomocą humanitarną, szuka też możliwości zarabiania na życie przez ubogich.

Choć zaplanowaną kwotę 3000 zł udało się już przebić trzykrotnie, to nadal można się dorzucić. Wiadomo już, że cały hajs pójdzie na wyposażenie kaplicy i kuchni w nowobudowanym domu w Jankowicach.

Siostra nadal zachęca do udziału w imprezie i zapewnia, że w dobroczynności znajdzie się miejsce dla wszystkich.

I namawia gości, by balowali wzorem św. Jana XXIII i nie ograniczali swojej hojności.

To jest ASZdziennik, ale nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...