Policja: Do 2020 roku znikną plastikowe worki na ciała. Zastąpią je ekologiczne torby płócienne

Fot. 123rf.com
Wydziały zabójstw w całej Polsce wykonają krok w stronę bycia bardziej przyjaznym środowisku. Wyeliminują niepotrzebny plastik i zastąpią tradycyjne worki na zwłoki wielorazowymi torbami płóciennymi.


Foliowe jednorazówki dzięki dyrektywie Parlamentu Europejskiego i radzie UE powoli znikają z hipermarketów. Jednak pozbycie się plastikowych worków na zwłoki to inicjatywa własna polskiej policji, niewymuszona przez Unię Europejską.

Większość funkcjonariuszy lokalnych wydziałów zabójstw jest pozytywnie nastawiona do zmiany. Protestują jedynie ci, którzy plastikowe worki na zwłoki po zużyciu zabierali do domu i wykorzystywali do zabezpieczania ubrań czy wyrzucania śmieci.

Nowe, płócienne torby na ciała to nie tylko miły gest w stronę ekologii, ale też nowy design.

- Torby będą miał uszy, więc będzie je można wygodnie chwycić jedną ręką lub zarzucić na ramię - mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Będą też miały nadruki z motywami roślinnymi zwierzęcymi, zabawnymi tekstami czy cytatami motywacyjnymi, żeby nie kojarzyły się tak żałobnie.

Oprócz klasycznych czarnych toreb pojawią się też beżowe i kremowe. Wśród nadrukowanych na nich haseł znajdą się m.in. "The earth without art is just eh", "Dla kobiety przymierzyć i nie kupić to jak dla faceta polać i nie wypić" czy "Dzisiaj misie nie chce" z obrazkiem leżącego niedźwiedzia.


Los jednorazowych worków na zwłoki mają podzielić także plastikowe woreczki strunowe na dowody z miejsca zbrodni. Wkrótce policja zakończy marnotrastwo w postaci wkładania każdego zakrwawionego noża czy fragmentu naskórka spod paznokcia do osobnej przezroczystej torebeczki i zacznie wszystko wrzucać do jednego worka.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...