Miły gest artystów z Polski. W zaproszeniu na wystawę z okazji 8 marca tłumaczą, czemu kobiety mają lepiej

Fot. 123rf.com
Wystawa "Chcę być kobietą" w warszawskiej galerii XX1 jest reklamowana jako pierwsza wystawa emancypacyjna, na której twórcy walczą o równouprawnienie w perspektywie "gorszej płci". I w zaproszeniu wyjaśniają kobietom, dlaczego mają lepiej od mężczyzn.


Artyści występują "w obronie feminizmu, przeciw zamienianiu go ze strategii emancypacji w ideologię panowania". Bo najwyraźniej Polsce (światu?) zagraża wizja Seksmisji i złego feminizmu. A panowie są za tym dobrym feminizmem. Chyba, to niezbyt jasne.

W każdym razie panowie prowokują, nie bez "pewnej dozy (auto)ironii". Wiecie drogie Panie, z okazji Waszego święta, życzymy trochę, he he, dystansu.

W zaproszeniu wyliczają aspekty, w których kobiety mają lepiej od mężczyzn:
Nie dość, że dłużej żyją i więcej zarabiają (przez pięć lat, przy spełnieniu odpowiednich warunków), to jeszcze obżerają się sucharami w szalupie, gdy mężczyźni toną (tyle, że to nieprawda). Panowie artyści nie spytali jednak, czy ktoś chce mniej zarabiać na tym samym stanowisku, być czterokrotnie bardziej narażony na przemoc domową i dwunastokrotnie bardziej na zostanie zgwałconym.

I mieć czterokrotnie mniejsze szanse na zostanie profesorem na ASP.

To jest ASZdziennik, ale promocja wystawy "Chcę być kobietą" nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...