Eksperci: Wystarczy 30 minut e-sportu dziennie, żeby w miesiąc schudnąć do 10 e-kilogramów

Fot. 123rf.com
30 minut e-sportu dziennie to klucz to szybkiej utraty e-wagi, twierdzą specjaliści. Nowe badania dowodzą, że wystarczy jedynie pół godziny gry w Starcrafta II, CS:GO czy Dotę 2, aby zrzucić nawet 10 e-kilogramów na miesiąc.


Badaniu zostali poddani mężczyźni z nadwagą w wieku 25-35 lat. Uprawiali oni e-sport każdego dnia przez 30 minut i tracili oni średnio 8 e-kilogramów miesięcznie, rekordziści nawet 10. W badaniu brała także udział grupa kontrolna, której członkowie zamiast uprawiać e-sport, grali w zwykłe gry komputerowe. U nich także zaszły zmiany, lecz nie tak spektakularne.

Mężczyźni, którzy podczas półrocznego badania stracili wirtualne kilogramy mogli pochwalić się większą szybkością oraz staminą swoich awatarów.

– Teraz jak biegam w CS:GO, nie dostaję nagle w połowie gry zadyszki – opowiada Janek "stax" Podgórny – Wcześniej zdarzało się, że w połowie rusha na bombsite B musiałem chwilę odsapnąć.

Gracze chwalą także zmiany, jakie zaszły w wyglądzie ich postaci. Większość z nich po kilkumiesięcznym eksperymencie musiała zmienić im skórki z XL-XXL na M-L.

Niestety, utrata e-kilogramów nie wpłynęła równie pozytywnie na ich realną masę ciała. Wszyscy utyli jeszcze bardziej, ale za to część dostała kontrakty w koreańskiej lidze Starcrafta.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA