Wpadka Wiadomości TVP. Miały pokazać "Wizję Polski Jana Olszewskiego", pokazały wizję Polski Jacka Kurskiego [CYTATY]

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons, licencja: CC-BY-SA-3.0 | wiadomosci.tvp.pl
Jeśli sobotni wieczór poświęciliście na Netflixa, piwo ze znajomymi albo ostrą sesję shibari, żałujcie. W tym samym czasie w Wiadomościach TVP można było obejrzeć frapujący materiał o tym, co o mediach, polityce i kondycji ludzkiej myśli Jacek Kurski. Ale spoko, mogliście tego nie zauważyć, bo materiał ukryto pod mylącym tytułem “wizja Polski Jana Olszewskiego”.


I faktycznie, w 5 minutach i 45 sekundach materiału zmieściła się prawie cała minuta o tym, kim był Olszewski i jak go dziś wspominają Andrzej Duda oraz Jarosław Kaczyński.

Resztę natomiast Wiadomości poświęciły na to, co jest naprawdę ważne. Czyli na te rzeczy:

1. Fragmenty filmu “Nocna zmiana” w reżyserii Jacka Kurskiego. Plus zdanie wprowadzenia: “Trudno oprzeć się wrażeniu, że smutek Donalda Tuska nie jest szczery”. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że to średnio obiektywne, ale co my tam wiemy o poważnym dziennikarstwie.

2. Półtorej minuty o Tomaszu Lisie. Lis musiał być bardzo ważnym elementem wizji Polski Jana Olszewskiego, bo w materiale pt. “Wizja Polski Jana Olszewskiego” poświęcono mu znacznie więcej czasu i uwagi niż Janowi Olszewskiemu.

3. Płynne przejście do kolejnej części. Na ekranie pojawia się naczelny Rzeczpospolitej, a z offu płyną słowa “A to już Bogusław Chrabota, wnuk żołnierza Armii Czerwonej”.

4. Słowa Jacka Kurskiego o tym, że TVP jest ostoją prawdy, wolności i pluralizmu medialnego w Polsce. Tak, jest to cytat.

5. To zdanie: “Dzisiaj znów możemy obserwować zjawiska, które po raz pierwszy uwidoczniły się podczas nocnej zmiany: przenikanie się świata polityki i mediów oraz zmasowany atak na wszystkich, którzy mają odwagę myśleć i mówić inaczej niż polityczno-medialny konglomerat”.

I kiedy już myślicie, że ktoś strollował TVP jak nikt przedtem, waszym oczom ukazuje się – jako przykład osoby, która ma odwagę myśleć i mówić inaczej niż polityczno-medialny konglomerat – Magdalena Ogórek.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone. Materiał TVP autorstwa Konrada Węża jest do obejrzenia tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...