Niespodzianka na spotkaniu księdza z imamem. Okazało się, że mają jednego wspólnego znajomego Boga

Fot. facebook.com/bartek.rajewski
Chcieli tylko przypomnieć ludziom, że wszyscy jesteśmy siostrami i braćmi, ale rozmowa szybko zeszła na wspólnych znajomych. Mowa o księdzu Bartku Rajewskim i imiamie Arkadiuszu Mierniku. Duchowni spotkali się na rozmowie o wierze i okazało się, że mają jednego wspólnego znajomego Boga.


Ksiądz Bartek Rajewski i imam Arkadiusz Miernik obaj mieszkają w Anglii i obaj są Polakami. A teraz okazało się, że łączą ich także wspólne znajomości.– Wierzymy w tego samego Boga, w Boga żywego, w Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do ich doskonałości – napisał ksiądz Rajewski z relacji ze spotkania z imamem Miernikiem, cytują słowa Jana Pawła II z pielgrzymki do Maroka w 1985 roku. – Chcemy pamiętać o tym, że braćmi jesteśmy.

Podczas dialogu chrześcijaństwa z islamem wyszło, że obaj duchowni mają jednego wspólnego wysoko ustawionego znajomego, w którego obaj głęboko wierzą.

Twierdzą, że obaj czczą Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny, i codziennie spotykają się z nim w modlitwie.

– Chcemy być żywym apelem, by zamiast pielęgnować ksenofobię, nieufność i podejrzliwość, łączyć siły w celu eliminowania rzeczywistych zagrożeń, wobec których stajemy już teraz, a które jeszcze silniej dotykać będą przyszłych pokoleń – napisał ksiądz Rajewski na Facebooku.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, niezwykłym spotkaniem zainteresowali się nawet ateiści z całej Polski.

Bo choć nie znają tego gościa, o którym mówią ksiądz i imam, to też są gotowi połączyć siły z jego znajomymi, by eliminować ksenofobię, nieufność i podejrzliwość.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie