Nowość w Shazam. Apka rozpozna głosy biznesmenów i polityków z dowolnych taśm prawdy

Fot. 123rf.com
Już blisko 38 mln użytkowników pobrało najnowszą wersję popularnej aplikacji Shazam. Apka potrafi już rozpoznawać biznesmenów, polityków i lobbystów na podstawie fragmentów szemranych negocjacji z dowolnej restauracji lub biur partii.


Najnowszy update to reakcja twórców na nowe trendy wśród użytkowników w Polsce. Shazam podaje, że 89 proc. nagrań, które próbują rozpoznać Polacy, to dzieła ludzi biznesu i polityków. Takimi wynikami nie mogą pochwalić się nawet Dua Lipa, Ed Sheeran, Post Malone i Ariana Grande razem wzięci.

– Wystarczy włączyć apkę, skierować smartfona na fragment nagrania oferty korupcyjnej, kompromitującej wypowiedź lub sugestii zamiecenia niewygodnej sprawy pod dywan, a na ekranie po kilku sekundach pojawi się imię i nazwisko wykonawcy – czytamy na stronie internetowej Shazam.

Shazam podpowie również, która z polskich redakcji będzie najbardziej zainteresowana rozpoznanym fragmentem.

Dzięki integracji z Twitterem, swoim ulubionym kompromitującym nagraniem można od razu podzielić się z "Gazetą Wyborczą", TVP Info, TVN24 lub prosto z oficjalnym kontem wybranej partii politycznej.

Apka na podstawie najpopularniejszych tworzy Top Listę Prawdy oraz listę polityków i biznesmenów, którzy przez użytkowników aplikacji wyszukiwani są najczęściej.

W planach są już kolejne aktualizacje Shazam – zapewniają twórcy.

W przyszłości aplikacja sama ma rozpoznać, czy nagrane słowa polityków i biznesmenów to #TaśmaPrawdy czy tylko #kapiszon.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...