Spółka "Srebrna" zmienia branżę. Od dziś to Społeczny Komitet Budowy 138-metrowych Pomników

Fot. Wikimedia Commons
Spółka "Srebrna" wycofuje się z działalności biznesowej i ostatecznie wycofuje się z budowy 138-metrowych superbiurowców w Warszawie - podała spółka w komunikacie. Od dziś "Srebrna" przekształca się w Społeczny Komitet Budowy 138-metrowych Pomników w Warszawie.


W ramach nowych zadań społecznego komitetu w Warszawie mają powstać dwa 138-metrowe pomniki z powierzchnią biurową, handlową i restauracyjną na wynajem.

Przedstawiciele byłej spółki "Srebrna" tłumaczą nietypowe przebranżowienie nagłą zmianą zainteresowań właścicieli, którzy nie chcą już angażować się w projekty deweloperskie.

Nowe stowarzyszenie ocenia, że koszt budowy pomników nie powinien przekroczyć 300 milionów euro. Społecznicy liczą, że szczytny cel spotka się z zainteresowaniem banku Pekao i innych hojnych ofiarodawców.

– Nikt, kto ma choć odrobinę godności, nie odważy się podnieść ręki na ten projekt – twierdzi Społeczny Komitet Budowy 138-metrowych Pomników w Warszawie.

Nowe stowarzyszenie wskazało już godne miejsce dla lokalizacji pomnika.

W centrum Warszawy udało się znaleźć odpowiednio duży zamknięty teren. Podobno znajduje się tylko pod nadzorem administracji rządowej, a urzędnicy stołecznego ratusza w żaden sposób przeszkodzić w budowie nowych pomników.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...