Dramat orła z godła. Na konferencji Zalewskiej i Morawieckiego przekręcił się z nudów [WIDEO]

Fot. Twitter/stumbras
Sorry, Mati, sorry, Ania. Waszą konferencję o nowym rządowym programie dofinansowania stołówek “Posiłek w szkole i w domu” skradł jeden orzeł bielik. Chociaż kto wie, może to wcale nie taka hańba przegrać z polskim godłem narodowym.


Orzeł przytwierdzony do pulpitu, przy którym stała Anna Zalewska, od początku konferencji walczył z sennością i nudą. Dzielnie tkwił w miejscu, eksponował wyprężone dumnie skrzydła i zakrzywione pazury – i nikt nie widział, że oczy kleją mu się coraz bardziej. Aż doszło do tego, do czego dojść musiało.

– Często ten posiłek nie był do końca zjedzony, dziś możemy mieć naprawdę inny posiłek… – na dźwięk monotonnego głosu opisującego sytuację dzieci w polskich stołówkach orzeł już nie wytrzymał ze zmęczenia i fiknął. O tak:

Teraz rząd ma poważny kłopot. Cały program poprawy standardu szkolnych stołówek, który ma kosztować 2,5 mld złotych, przy historii orła bielika przestał być jakkolwiek interesujący.

Ale sam orzeł też poniesie konsekwencje swojego skandalicznego zachowania. Jak dowiaduje się ASZdziennik od źródeł bliskich rządowi, od teraz ten konkretny osobnik nie będzie już uczestniczyć w poważnych konferencjach z udziałem premiera.

Przejdzie do resortu cyfryzacji na briefingi Andruszkiewicza.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...