PILNE: Andrzej Duda z rekordowym poparciem Polaków. W konkursie na Klimatyczną Bzdurę Roku

Fot. Wikimedia Commons / A. Mitura / MSWiA
Takiego poparcia inni politycy mogą mu tylko pozazdrościć! Andrzej Duda zmiażdżył konkurencję i został liderem najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród Polaków. Tym razem prezydent wygrał plebiscyt na Klimatyczną Bzdurę Roku. To wszystko zasługa polityki opartej na węglu.


Czytelnicy serwisu "Nauka o klimacie" uznali, że w 2018 roku nikt tak dobrze nie obnosił się w mediach ze swoją niewiedzą na temat zmian klimatycznych jak prezydent RP.– Użytkowanie własnych zasobów naturalnych, czyli w przypadku Polski węgla, i opieranie na tych zasobach bezpieczeństwa energetycznego nie stoi tym samym w sprzeczności z ochroną klimatu i z postępem w dziedzinie ochrony klimatu – powiedział Andrzej Duda podczas Szczytu Klimatycznego w Katowicach i zapewnił sobie pierwsze miejsce w zestawieniu.

Jak przypomina serwis "Nauka o klimacie", stanowisko nauki jest jednoznaczne.

– Nie ma możliwości pogodzenia dalszego spalania paliw kopalnych z ochroną klimatu - podkreślają eksperci. – Spalanie węgla oznacza emisje dwutlenku węgla a – jak przeczytamy w Specjalnym Raporcie IPCC – jeśli chcielibyśmy zatrzymać ocieplanie się klimatu, musimy całkowicie zaprzestać takich emisji.

Kancelaria Prezydenta podchodzi do wyników sondażu z rezerwą, ale zapewnia, że prezydent robi wszystko, by tak duże poparcie utrzymać.

Bo dzięki wypowiedziom takim jak ta ze stycznia Andrzej Duda ma dużą szansę na reelekcję w wyborach za rok.To jest ASZdziennik, ale lider Klimatycznej Bzdury Roku nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie