Zmiany w PiS. Przy koalicji Korwina, narodowców i Kai Godek nagle stała się umiarkowaną partią centrową [WIDEO]

Fot. Facebook/Partia Wolność
Prawo i Sprawiedliwość nie posiada się z radości. Jak się okazuje, partia rządząca będzie miała w tym roku wyjątkowo mało roboty z tym, żeby przekonać do siebie umiarkowanych wyborców. Kto zafundował PiS-owi ten piękny prezent? Porozumienie wyborcze złożone z Janusza Korwin-Mikkego, Ruchu Narodowego i Kai Godek.


Bo przy tej wyrazistej koalicji najbardziej prawicowych postaci w polskiej polityce nawet PiS wydaje się umiarkowaną, centrową partią.

– Dzieci rodzą się z aborcji w szóstym miesiącu ciąży, płaczą o pomoc i tej pomocy nie ma. PiS ignoruje postulat ochrony życia – straszyła Kaja Godek na dzisiejszej konferencji w Sejmie. To tam ogłosiła, że prolajferzy połączą siły z chłopakami od Marszu Niepodległości (stronnictwo Winnickiego) i silną grupą paleolibertarian z pierwszej liceum (zwolennicy JKM).

– Nie zmarnujcie swojego głosu na aborterów – namawiała Godek, mając na myśli Prawo i Sprawiedliwość. W tym samym czasie w biurze partii na Nowogrodzkiej wystrzeliły korki od szampana, bo nie ma lepszej rekomendacji, że jest się wyważoną, umiarkowaną partią, niż krytyka z ust Kai Godek.

Na razie Korwin, Winnicki i Godek mówią tylko o starcie w eurowyborach. Jednak, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, kierownictwo PiS mocno trzyma kciuki, żeby koalicja dotrwała do jesiennych chłodów i wzięła udział także w krajowych wyborach parlamentarnych.

– To by nam dużo ułatwiło – mówi informator ASZdziennika związany z kręgami rządowymi.

Warto dodać, że ochrona płodów przed rzezią, jaką chce im urządzić krwiożerczy prezes Kaczyński, nie jest jedyną aktywnością wielkiej koalicji skrajnej prawicy. Zaangażowała się ona również w politykę na szczeblu samorządowym, wystawiając p o t ę ż n e g o kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska.


Grzegorza Brauna.To jest ASZdziennik. Prawie wszystkie cytaty są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...