WAŻNE: Ulga Joanny Kulig. Wreszcie może wyczilować

Fot. Instagram/Joanna Kulig
Amerykańska Akademia Filmowa nieźle sobie nagrabiła u Polaków. No dobra, trzy oscarowe nominacje dla naszej “Zimnej wojny” są niby spoko, ale z jakiej paki nikt nie nominował Joanny Kulig w kategorii Najlepsza Aktorka? Czekaliśmy! Cieszyliśmy się! Już się zastanawialiśmy, komu podziękuje na scenie w Dolby Theater!


Wśród 38 milionów Polaków i Polek jest tylko jedna osoba, która z ulgą przyjęła decyzję Akademii. Osoba ma 36 lat, pochodzi z Krynicy i nazywa się Joanna Kulig.

I jest szczęśliwa, że teraz wreszcie będzie mogła sobie chociaż przez chwilę odpocząć.

Brak nominacji oznacza bowiem, że Kulig nie będzie musiała już aż tyle jeździć po galach, przyjęciach i pokazach, pozować na ściankach, uczestniczyć w kolejnych sesji zdjęciowych, chodzić na lancze z możnymi tego świata i pracowicie lobbować w imieniu a) siebie, b) filmu, c) Honoru Ojczyzny.

Czym – przypominamy – zajmuje w czasie, kiedy my mamy noc, śpimy sobie jak susły i absolutnie nic nie robimy dla Polski.A jeszcze zawsze się znajdą jacyś hejterzy, którzy do porannej kawusi najbardziej lubią skomentować, że Kulig w Hollywood miała nie taką minę / sukienkę / fryzurę, zamiast zastanowić się, jakie zasługi oni sami w tym czasie położyli dla polskiej kinematografii.

Ale teraz, po szczęśliwej decyzji amerykańskiego jury, Kulig może wreszcie znajdzie choć godzinkę na to, żeby trochę skorzystać z tej słonecznej Kalifornii, uwalić się na leżaku z nogami do góry i posączyć virgin mojito. A może nawet – szaleństwo! – pojechać na cały dzień na wycieczkę poprzytulać sekwoje czy coś.


I tego relaksu jej serdecznie życzymy.

Bo naprawdę strasznie dużo już się nalatała po to, żebyśmy wczoraj mogli się cieszyć z aż trzech wspaniałych nominacji.

To jest ASZdziennik. Jakby co, to też jesteśmy w tych 38 mln Polaków rozzłoszczonych na Akademię, że się nie poznali na prawdziwym złocie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...