Miły dzień Pati. Zgubiła 10 tys. zł do pełnych 16 mln zł, ale Polacy już je znaleźli: w nowej zbiórce

Fot. Facebook / 123rf.com
Właśnie dowiedzieliśmy się, co naprawdę znaczy słynne zdanie o tym, że WOŚP “będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Jak wygląda w praktyce ten jeden dzień dłużej, pokazali dzisiaj Polacy i Polki, kiedy już po zakończeniu Tej Słynnej Zbiórki na WOŚP dozbierali do niej jeszcze trochę, bo tak.


Dziś o północy zakończyła się zbiórka “do ostatniej puszki prezydenta Pawła Adamowicza”. Puszka okazała się być z gumy, bo dzięki dobroci tysięcy ludzi zakładane 1000 zł przeobraziło się w 15 990 016 zł. Niestety, ostatnie minuty przed dwunastą nie chciały płynąć wolniej i mimo najlepszych chęci internauci nie zdążyli dobić do równych 16 mln zł.

Co w niektórych wzbudziło estetyczny dyskomfort, bo liczby są fajniejsze, jak są okrągłe. I dlatego podjęto natychmiastowe środki zaradcze:
Brakujące 10 tys. zł zebrano w parę godzin. To nic zaskakującego, bo Polki i Polacy udowodnili już, że akurat na ratowanie życia dzieci są w stanie lekką ręką wydać miliony, a co dopiero głupie kilka tysięcy.
Teraz, kiedy pękło 16 mln złotych, zbiórka jest już zakończona, a my wszyscy możemy na chwilę usiąść, odsapnąć i popatrzeć po sobie z zadowoleniem.

No chyba, że ktoś już tak się rozsmakował w czynieniu dobra, że wcale mu się nie chce przestawać.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA