Premier uspokaja nauczycieli pracujących 47 godzin w tygodniu. "Mają dużo czasu wolnego"

Fot. flickr/kancelariapremiera
Wspaniała wiadomość dla nauczycieli, którzy w tygodniu pracują średnio po 47 godzin w tygodniu, czyli więcej, niż przewiduje Karta Nauczyciela i kodeks pracy. Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVP wytłumaczył im, że mają dużo czasu wolnego.


– Nauczyciel ma w porównaniu do innych osób troszeczkę więcej czasu wolnego w stosunku do innych osób pracujących, ale nauczyciel chce więcej zarabiać – powiedział Mateusz Morawiecki w TVP.Jednym zdaniem szef rządu uspokoił ponad 700 tysięcy leniuszków, którzy – jak wynika z badań Instytutu Badań Edukacyjnych – spędzają 35 godzin na czynnościach niezbędnych do pracy (w tym 15,5 godziny na prowadzenie lekcji, 7 godzin na przygotowanie do lekcji, 7 godzin na przygotowanie i sprawdzanie prac, inne zajęcia z uczniami - 2 godziny i przygotowanie od nich - 3 godziny) oraz kilka dodatkowych godzin na innych związanych z pracą zadaniach.

Nauczyciele mogą bowiem obijać się ile chcą także podczas tworzenia dokumentacji. Zajmuje ona niemal 3 godziny, a dodatkową labę mają podczas samokształcenia (2 godziny), kontaktów zawodowych z innymi nauczycielami i rodzicami (godzina).

A mimo to nadal chcą zarabiać więcej.

Na wypowiedź premiera w TVP zareagowały już rodziny nauczycieli z całego kraju – dowiaduje się ASZdziennik.

Proszą, by przekazać nauczycielom, że mają dużo czasu wolnego.

Jeszcze o tym nie słyszeli, bo pracują 47 godzin w tygodniu i nie mają czasu słuchać bzdur.

To jest ASZdziennik, ale premier naprawdę tak powiedział.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA