Autorka tłumaczy antysemicki syf w filmie o WOŚP. Takie rekwizyty można kupić w każdym sklepie z antysemickim syfem

Fot. TVP
Pierwsze osiągnięcie Telewizji Polskiej w 2019 roku to nie Sylwester w Zakopanem, ale emisja animacji o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w którym Barbara Piela "udowodniła", że pieniądze WOŚP są złe, bo żydowskie. A teraz tłumaczy, że Gwiazda Dawida na banknocie 200-złotowym to przypadek.


Bo wiecie, takie antysemickie rekwizyty można kupić w każdym normalnym sklepie z antysemickimi rekwizytami.– Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) – pisze autorka filmu na Twitterze. – Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam.

Innymi słowy, banknoty z Gwiazdą Dawida są spoko, bo Barbara Piela ma ich w swoim domu bardzo dużo.

A zresztą są małe, więc mały antysemityzm nie narusza misji TVP.

Przypomnimy, że w filmach Barbary Pieli występowali już Janusz Lewandowski z diabelskimi rogami, Rafał Trzaskowski pakujący sędziemu Tulei kiełbasę do torby oraz chory Donald Tusk, któremu Schetyna wypruwa taśmy z brzucha.

Ale spokojnie.

Takie animacje są tylko jednymi z bardzo wielu normalnych animacji, które autorka filmu ma w swojej głowie.

I za które Polacy płacą abonament RTV.
To jest ASZdziennik. Telewizja Polska naprawdę pokazała tego gniota o WOŚP, a żaden cytat z autorki filmu nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...