Rekordowy speedrun Red Dead Redemption 2. 30-latek skończył swój związek w 150 godzin

Fot. 123rf.com
Zaledwie 150 godzin bez kontaktu z ludźmi potrzebował 32-letni Mateusz z Polski na ukończenie gry Red Dead Redemption 2 – donosi serwis Kotaku. Oprócz głównej fabuły gracz skończył epilog, upolował wszystkie legendarne zwierzęta, zakończył wszystkie misje honoru i 3-letni związek z Pauliną.


– O rany, nigdy nie zapomnę tej przygody z Arthurem – przyznaje Mateusz, który od października każdy wieczór spędzał przed telewizorem z padem od Xboxa w ręku. – Przez 150 godzin tak bardzo zżyłem się z bohaterami, że na napisach końcowych czułem, jakby opuszczał mnie ktoś bliski – dodaje wzruszony.

Serwis Kotaku podzielił się z czytelnikami mnóstwem ciekawych statystyk z rozgrywki Mateusza.

– W ciągu 150 godzin na Dzikim Zachodzie 32-latek z Polski zjadł 200 funtów upolowanej samodzielnie dziczyzny i odwołał cztery romantyczne kolacje z Pauliną, nawiązał serdeczną przyjaźń z Lennym i zapomniał o jej urodzinach, wzmocnił do maksimum więź z czterema wierzchowcami - Barnabą, Tortillą, Błyskawicą i Lukrecją - i przez przypadek wypuścił z mieszkania Maurycego, jej ukochanego kota, który do tej pory nie powrócił – podaje Kotaku.

Od października gracz zapewniał swoim obozom stały napływ żywności, gotówki i leków. W tym samym czasie spółdzielnia mieszkaniowa przesłała dwa upomnienia za zaległy czynsz, a dopływ prądu do lokalu elektrownia odetnie jeszcze dziś wieczorem.

– Jego save dobił do 100%, zdobył wszystkie możliwe osiągnięcia, a z jego mieszkania na Żoliborzu zniknęły wszystkie książki i płyty Pauliny – czytamy w Kotaku. – Mężczyzna, który głosu swojej dziewczyny nie słyszał od trzech miesięcy, nie mógł nachwalić się nad poziomem gry aktorskiej i dubbingiem Arthura, Johna czy Dutcha.


Mateusz przyznaje ponadto, że moment gdy usłyszał w grze piosenkę "That's The Way It Is" Daniela Lanoisa był najbardziej poruszającym momentem w jego życiu, a w prywatnym rankingu gracza przebił m.in. tę chwilę z "Only Love" Bena Howarda, kiedy oświadczał się Paulinie w sierpniu.

Sam jednak podkreśla, że sukces w Red Dead Redemption 2 był okupiony także jedną, wielką porażką.

Bo dopiero teraz do niego dotarło, że kogoś mu bardzo brakuje.

Mateusz nadal bowiem nie wie, gdzie jest Gavin.

Dziennikarze dotarli także do samej Pauliny, byłej partnerki Mateusza. Kobieta w szczerej rozmowie przyznaje, że nie miała innego wyjścia.

Mateusz męczył się z RDR2 od 150 godzin, a ona chciał wreszcie zacząć nowego Hitmana.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...