PILNE: Rząd usunął Pumbę z polskiej wersji Króla Lwa. Powodem podejrzenie ASF

Fot. Disney / Król Lew
Na zlecenie Ministerstwa Kultury do współpracy z Ministerstwem Środowiska polska wersja "Króla lwa" z 1994 roku została ocenzurowana. Został z niej usunięty guziec Pumba. Przyczyną było podejrzenie ASF.


Pumba pełnił w filmie ważną rolę. Wraz z surykatką Timonem przedstawiali Simbie filozofię szczęśliwego życia Hakuna Matata, a później pomogli mu pokonać złego wuja Skazę i odzyskać królestwo.

Polski rząd kazał usunąć wszystkie sceny z udziałem Pumby. Bano się, że dzieci rolników mogłyby zarazić się przez ekran wirusem ASF i przekazać go hodowlanym świniom.

– Nie możemy ryzykować - mówi pracownik resortu kultury. – Popoulację dzików, czy też dzikich świń, należy zmniejszyć do minimum.

Pumba zostanie usunięty także z Króla lwa 2, serialu Timon i Pumba oraz nadchodzącej wersji live action oryginalnego filmu z 1994 roku, a użyczający mu głosu Emilian Kamiński trafi pod obserwację w stacji epidemiologicznej.

Jak dowiedział się ASZdziennik, Ministerstwo Kultury już od dłuższego czasu z niesmakiem przyglądało się dziwnemu związkowi dwóch samców różnych gatunków. I wreszcie udało im się dopiąć swego.

Jedno jest pewne. Pumba nie martwił się aż do końca swych dni.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Petycja o wycofanie się rządu z planu odstrzału dzików jest tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...